satis@zenitelektrik.com

Topraklama Ölçümü Ve Elektri̇k İç Tesi̇sat Deneti̇mi̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Topraklama Ölçümü ve Elektrik İç Tesisat Denetimi
Topraklama Ölçümü ve Elektrik İç Tesisat Denetimi

Topraklama ve Çevrim Empedansı Ölçümleri:
ISG tarafından en önemli görünen topraklama ve koruma sistemlerinin tam olarak kontrolünün yapılması gerekmektedir. İş kazalarının önlenmesinde ve makinelerinizin güvenliği için çok önem arzeden bu ölçümlerin periyodik olarak yapılması gerekmektedir.
Makinalarınızın ve Elektrik Tesisatınızın topraklamalarının düzgün yapılmış olması hayati derecede önemlidir. Can ve Mal kaybının önlenmesi açısından topraklama ölçümlerinin periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

Kaçak Akım Testleri:
Makinelerinizin çalışırken ürettiği kaçak akımı ölçüp uygun KAR bağlantısını sağlamak ve iş kazalarına sebep olmamaları için periyodik olarak bu testlerden geçmesi gerekmektedir.

İzolasyon Testleri:
Makinelerinizde ve kablolamalarınızda zamanla oluşabilecek izolasyon kayıplarını belirlemek adına periyodik olrak yapılması gereken testlerden biridir. Yangın önlemede de çok önemlidir.

Süreklilik Testleri:
Özellikle toprak bağlantılarınızın sürekliliğinin kontrolü olası iş kazalarının önüne geçmekte önem arz etmektedir.

Gerilim Düşümü Testleri:
Özellikle uzun kablolamalarınızda yaşanan gerilim düşümlerinin belirlenmesi enerjinizi verimli kullanabilmek adına faydalıdır.

Kaçak Akım Rölesi Testleri:
Kaçak akım röleleriniz doğru çalışıyor mu gerçekten atması gereken mA değerinde ve süresinde atıyor mu? Kazaların ve yangınların önlenmesinde büyük önem taşımaktadır.

Yüksek Gerilim Testleri:
Makinelerinizin sadece üretiminde yapılan yüksek gerilim testleri periyodik olarak da yapılması gereken testlerdendir. Makinelerinizin yıldırım vs gibi olası yüksek gerilim kaçaklarına karşı dayanımını test etmek içindir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın